Difference between revisions of "UMD-1:Capabilities"
Jump to navigation
Jump to search
Line 168: | Line 168: | ||
| StageRollout | | StageRollout | ||
| Parallel Job | | Parallel Job | ||
|- | |||
| emi.wms.sl5.x86_64-3.3.3 | |||
| StageRollout | |||
| Job Scheduling | |||
|- | |- | ||
| ige.globus-default-security.sl5.x86_64-5.0.4 | | ige.globus-default-security.sl5.x86_64-5.0.4 |
Revision as of 14:09, 29 September 2011
PPA Version | State | Capability |
emi.apel.sl5.x86_64-3.2.7 | Production | Accounting |
emi.arc-client.sl5.x86_64-1.0.0 | Production | Client API |
emi.arc-infosys.sl5.x86_64-1.0.0 | Production | Information Model, Information Discovery |
emi.argus-ees.sl5.x86_64-0.0.10 | Production | Credential Management |
emi.argus.sl5.x86_64-1.3.0 | Production | Authorization |
emi.bdii-core.sl5.x86_64-1.0.1 | Production | Information Discovery |
emi.bdii-site.sl5.x86_64-1.0.0 | Production | Information Discovery |
emi.bdii-top.sl5.x86_64-1.0.0 | Production | Information Discovery |
emi.cluster.sl5.x86_64-1.0.0 | Production | Information Model |
emi.cream.sl5.x86_64-1.13.1 | Production | Job Execution, Parallel Job |
emi.dgas.sl5.x86_64-4.0.2 | Production | Accounting |
emi.dpm.sl5.x86_64-1.8.1 | Production | File Access, File Transfer, Storage Management |
emi.extras.sl5.x86_64-1.0.0 | Production | NULL |
emi.glexec_wn.sl5.x86_64-0.8.10 | Production | Authorization, Authentication |
emi.lb.sl5.x86_64-3.0.10 | Production | NULL |
emi.lb.sl5.x86_64-3.0.12 | Production | NULL |
emi.lfc_mysql.sl5.x86_64-1.8.1 | Production | Metadata Catalogue |
emi.lsf-utils.sl5.x86_64-1.0.0 | Production | Client API |
emi.proxyrenewal.sl5.x86_64-1.3.19 | Production | Credential Management |
emi.proxyrenewal.sl5.x86_64-1.3.21 | Production | Credential Management |
emi.storm.sl5.x86_64-1.7.0 | Production | File Access, File Transfer, Storage Management |
emi.torque-client.sl5.x86_64-1.0.0 | Production | Client API |
emi.torque-server.sl5.x86_64-1.0.0 | Production | Job Execution Capability |
emi.torque-utils.sl5.x86_64-1.0.0 | Production | Client API |
emi.ui.sl5.x86_64-1.0.0 | Production | Client API |
emi.unicore-client.sl5.x86_64-6.4.0 | Production | Client API |
emi.unicore-gateway.sl5.x86_64-6.4.0 | Production | Authentication |
emi.unicore-hila.sl5.x86_64-2.2.0 | Production | Client API |
emi.unicore-registry.sl5.x86_64-6.4.0 | Production | Information Discovery |
emi.unicore-tsi.sl5.x86_64-6.4.0 | Production | Parallel Job, File Access, Job Execution |
emi.unicore-uvos.sl5.x86_64-1.4.1 | Production | Attribute Authority |
emi.unicore-uvos.sl5.x86_64-1.4.2 | Production | Attribute Authority |
emi.unicore-ws.sl5.x86_64-6.4.0 | Production | Job Scheduling, Storage Management |
emi.unicore-xuudb.sl5.x86_64-1.3.2 | Production | Attribute Authority |
emi.voms_mysql.sl5.x86_64-2.0.0 | Production | Attribute Authority |
emi.wn.sl5.x86_64-1.0.0 | Production | Job Execution |
emi.arc-ce.sl5.x86_64-1.0.1 | StageRollout | Job Execution, Paralel Job, Interactive Job Management, Authentication, Authorization, Information Model |
emi.arc-client.sl5.x86_64-1.0.1 | StageRollout | Client API |
emi.arc-infosys.sl5.x86_64-1.0.1 | StageRollout | Information Model, Information Discovery, Monitoring |
emi.argus.sl5.x86_64-1.3.1 | StageRollout | Authentication |
emi.mpi.sl5.x86_64-1.0.1 | StageRollout | Parallel Job |
emi.wms.sl5.x86_64-3.3.3 | StageRollout | Job Scheduling |
ige.globus-default-security.sl5.x86_64-5.0.4 | StageRollout | NULL |
ige.globus-gridftp.sl5.x86_64-5.0.4 | StageRollout | File Transfer, File Access |
ige.globus-myproxy.sl5.x86_64-5.0.3 | StageRollout | Credential Management |
ige.globus-rls.sl5.x86_64-5.0.4 | StageRollout | Metadata Catalogue |
emi.cream.sl5.x86_64-1.13.2 | UMDStore | Job Execution, Paralel Job, Authentication, Authorization, Information Model |
emi.dcache.sl5.x86_64-1.9.12 | UMDStore | File Access, File Transfer, Storage Management |
emi.amga.sl5.x86_64-2.1.2 | Unverified | Metadata Catalogue |
emi.arc-core.sl5.x86_64-1.0.1 | Unverified | NULL |
emi.arc-gridftp.sl5.x86_64-1.0.1 | Unverified | File Access, File Transfer |
emi.trustmanager.sl5.x86_64-3.0.5 | Unverified | Authentication |
emi.voms.sl5.x86_64-2.0.1 | Unverified | Attribute Authority |
emi.voms_oracle.sl5.x86_64-2.0.0 | Unverified | Attribute Authority |